Akkuyu'da patlama

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Akkuyu Nükleer Santral inşaatının bulunduğu bölgede art arda iki büyük patlama meydana geldiğini ileri sürerek, "Kaymakam ve jandarma bilgi vermiyor. Şu anda olay yerindeler. İnsanların evlerinin camları, kapıları, duvarları çatlamış, kırılmış durumda" dedi.

Akkuyu'da patlama

CHP'li Başarır, Akkuyu Nükleer Santrali’nin inşaatının olduğu yerde saat 18.20 sıralarında iki büyük paylama yaşandığını belirtti. Patlamada evler ve binaların hasar aldığını söyleyen Başarır, "Yöre halkı panik altında. Biz artık orada nükleer santralle ilgili bu tehlikeleri, bu sıkıntıları yaşamak istemiyoruz. Kaymakam ve jandarma bilgi vermiyor. Şu anda olay yerindeler. İnsanların evlerinin camları, kapıları, duvarları çatlamış, kırılmış durumda" dedi. 

Mersinliler olarak tehlikeyle yaşamak istemediklerini vurgulayan Başarır, "Lütfen nükleer yapacaksanız gidin, deprem bölgesinde olmayan, Mersin dışında daha tehlikesiz bir coğrafyada yapın. Mersin, Mersinli, nükleer santrali Akkuyu’da istemiyor" diye konuştu. 

Bir vatandaş, evinde kaydettiği videoda, patlamanın çok büyük olduğunu, evlerinin camları ve pencerelerinin oynadığını söyledi.

Anka Ajansı